KAMPLI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKING) KURSU

2001 yılından bu yana Pusula Doğa Sporları ana adımız altında başarı ile gerçeklştirdiğimiz bir kurs programıdır.

Trekking özellikle, doğanın yakından görülerek, detaylı incelenerek, sürekli güç sarf edilerek, irade gösterilerek yapılan bir yürüyüş ve keşif aracı olduğu için, araçlarla yapılan doğa turlarına göre daha üstündür. En önemli özelliği de kişinin iradesini ve dayanıklılığını kuvvetlendirmesidir. Bilinçli yürüyüş detaylarının kazanılmasını sağlamak maksadıyla düzenlenmiş bir eğitim programIdır.

Trekking yani kamplı, uzun menzilli doğa yürüyüşü yaparken kamp yapma zorunluluğu nedeni ile gerekli tüm konaklama tekniklerini, güvenliğin oluşturulmasını, rahatın sağlanmasını ve öncelikle doğaya saygılı bir kampçılığın inceliklerini ve gereğini kazandırmak maksadı ile kampçılık detayları da eğitim programı kapsamındadır.


KURS ŞEKLİ

3 GÜN SINIF + 2 GÜN ARAZİ

SINIF DERSLERİ: 3 gün, toplam 18 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

Trekking ve kampçılık yaşamının önemi, kamp yapmanın ve doğada yürümenin incelikleri, güvenlik ve konforun sağlanması, doğaya saygı, yapmamız ve yapmamamız gerekenler, malzeme bilgisi ve daha birçok konu anlatılır. Doğaya saygılı Kampçılık ve dikkat edilecekler - Malzemeler - Kamp yeri seçimi - Kamp konforunun sağlanması - Çadır kurma - Navigasyon - Güvenlik - Trekking - Temel hayatta kalma konuları işlenir.

ARAZİ UYGULAMASI: 2 gün, toplam 32 saat süreli, çadır kamplı uygulama eğitimidir.

Eğitim programımız yaz doğa yürüyüşleri ve kış doğa yürüyüşleri olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilir. Hangi mevsimde isek ilgili mevsimin konuları ve faaliyeti üzerinde ağırlıkla durulur. Arazi uygulamaları en az 15 km.lik bir doğa yürüyüşü ile desteklenir.


"Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking & Hiking" kitabı ders kitabı olarak ücretsiz verilecektir.

  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."