SOĞUK BÖLGELERDE HAYATTA KALMA KURSU

Kutup, dağ ve orman gibi bölgelerde kışın baş düşmanımız soğuktur. Hipotermia ve donma ölüm demektir. Aç Kurtlar av peşindedir. Karda ilerlemek zordur ve beyaz karanlık denen sisli tipi nereye gideceğimizi engeller. Yemek bulmak da zorlaşır.

Kutup, dağ ve karlı orman gibi soğuk bölgelerde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Hipotermia ve donma gibi durumlardan korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.


KURS ŞEKLİ

2 GÜN SINIF + 2 GÜN ARAZİ

SINIF DERSLERİ: 2 gün, toplam 12 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

* Ormanlık Bölgelerde Hayatta Kalma Kursuna veya Temel Hayatta Kalma Seminerine katılanlar için sınıf dersi 1 gündür.

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, soğuktan, hipotermiadan ve donmaktan korunmak, barınak yapmak, ateş yakmak, su bulmak, yiyecek bulmak, yön bulmak, sinyal vermek, vahşi hayvanlardan korunmak, malzeme yapmak, karda ilerlemek ve çığ gibi konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

ARAZİ UYGULAMASI: 2 gün, toplam 32 saat süreli, çadırsız barınmalı uygulama eğitimidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel kamp alanında uygulanır. Bushcraft alet ve teknikler üzerinde de çalışmalar yapılır. Arazi uygulamaları en az 3 km.lik derin kar yürüyüşü ile desteklenir.
  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."