SAVAŞ ŞARTLARINDA HAYATTA KALMA KURSU

"ÖZEL İÇERİKLİ BİR HAYATTA KALMA KURSUDUR!"

Savaş şartları içinde ve artık düşman bölgesinde hayatta kalma davranış ve teknikleri daha fazla çeşitlenmiş ve zorlaşmıştır. Hem doğa, hem de düşmanla mücadele haline girilmiştir. Kurtulma veya kurtarma bölgesine gidene kadar şartlar çok tehlikeli boyutlardadır. Özel disiplinleri uygulamak gerekir.

Savaş zamanında dost veya düşman toprakları içerisinde şehirde ve doğada hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve uygulamaları içerir. Kaçma, saklanma, kamuflaj ve doğada yaşam durumlarında uygulanacak yöntemler öğrenilir.

Savaş Şartlarında Hayatta Kalma Kurslarımız 2021 itibari ile içeriği geliştirilmiş, süresi artırılmış ve uygulamaları sertleştirilmiş olarak karşınıza çıkacak olup, özellikle bilişsel ve davranışsal bir terapi olması amaçlanmıştır. BU KURSUN İÇERİKLERİ KUTSAL ZAFER ŞAHİN'E AİTTİR.

Kurs içeriğinde M-SAE denen bir eğitim tekniği uygulanacaktır. Buna katlanmak durumundasınız. Unutmayın iki düşmanınız olacak DD (Düşman ve Doğa). Doğaya uyum sağlamanın başka bir boyutunu göreceksiniz.

Amerikan Ordusu MCCC protokolüne benzeyen ama daha kısa ve daha kati maddeleri olan bir protokolü sizlere kazandırmak istemekteyiz.


KURS ŞEKLİ

2 GÜN SINIF + 2 GÜN ARAZİ + 2 GÜN EKSPEDİSYON

SINIF DERSLERİ: 2 gün, toplam 12 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

* Ormanlık Bölgelerde Hayatta Kalma Kursuna veya Temel Hayatta Kalma Seminerine katılanlar için sınıf dersi 1 gündür.

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, savaş zamanında doğada ve şehirde fark edilmeden düşman bölgesinde ilerleme, kaçma ve hayatta kalma teknikleri; Özel Harp olarak da bilinen NBC (Nükleer, Biyolojik, Kimyasal) harbinde hayatta kalma bilgileri öğrenilir ve uygulanır. Konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

ARAZİ UYGULAMASI: 2 gün, toplam 32 saat süreli, çadırsız barınmalı uygulama eğitimidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel kamp alanında uygulanır. Askeri teknikler üzerinde de çalışmalar yapılır. Arazi uygulamaları en az 5 km.lik gündüz ve gece zorlu arazi yürüyüşleri ile desteklenir.

EKSPEDİSYON: 2 gün, toplam 32 saat süreli, çadırsız barınmalı zorlu kaçma, kurtulma yürüyüşü faaliyetidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve arazi uygulamalarında kazanılan beceriler bu ekspedisyonda daha sert olarak uygulanır ve verilen görevlerle katılımcıların sınandığı bir pekiştirme olur. İki gün boyunca toplam 15 km yol kat edilir.
  • DİKKAT !

    *** BU KURS PROGRAMI TÜRKİYE'DE İLK DEFA 2011 SENESİNDEN BU YANA HAKA HAYATTA KALMA OKULU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR VE İÇERİKLERİ KUTSAL ZAFER ŞAHİN'E AİTTİR. AYRICA ZAMAN DAMGASI İLE KORUNMAKTADIR. KURS PROGRAMIMIZIN AYNI ADLA VE İÇERİKLERLE KULLANILMASI HALİNDE HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAKTIR.***

  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."