KURAK BÖLGELERDE HAYATTA KALMA KURSU

Çöl ve bozkır gibi bölgelerde yazın baş düşmanımız sıcak ve suzuluktur. Dehidrasyon ve sıcak çarpması ölüm demektir. Kum ve taş altından çıkan Akreplere dikkat etmek gerekir. Güneş altında ve susuz ilerlemek tüm gücümüzü tüketmektedir. Susuzluktan vücumuz kurumakta ve kanımız yoğunlaşmaktadır.

Çöl ve bozkır gibi kurak bölgelerde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Susuzluk ve sıcağa dayanma, bu durumlardan korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.


KURS ŞEKLİ

2 GÜN SINIF + 2 GÜN ARAZİ

SINIF DERSLERİ: 2 gün, toplam 12 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

* Ormanlık Bölgelerde Hayatta Kalma Kursuna veya Temel Hayatta Kalma Seminerine katılanlar için sınıf dersi 1 gündür.

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, sıcaktan, dehidrasyondan ve sıcak çarpmasından korunmak, barınak yapmak, ateş yakmak, su bulmak, yiyecek bulmak, yön bulmak, sinyal vermek, vahşi hayvanlardan korunmak, malzeme yapmak ve çölde ilerlemek gibi konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

ARAZİ UYGULAMASI: 2 gün, toplam 32 saat süreli, çadırsız barınmalı uygulama eğitimidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel eğitim bölgesinde uygulanır. Çöl ve bozkır şartlarında çalışmalar yapılır. Arazi uygulamaları en az 5 km.lik sıcak kumul üzerinde yürüyüş ile desteklenir.
  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."