İŞ GÜVENLİĞİ HAYATTA KALMA KURSU

Yüksek, dağlık, ulaşılması zor arazilerde bulunan baz istasyonları, rüzgar türbinleri, şantiye alanları gibi yerler ve çevresi özellikle kışın daha tehlikeli olmaktadır. Buralara iki üç kişilik, hatta tek başlarına giden açık alan teknik personelleri kimi zaman kötü mevsim dönemlerinde mahsur kalmakta ve hayatta kalma derecesine varan durumlar yaşamaktadırlar.

Bu personellere gerekebilecek kurtarma ekipleri gelene kadar, kendi başlarına hayatlarını korumak ve mücadele etmeleri gerekmektedir.

Bu çalışma şekline sahip şirketlerin personellerine senelerdir İş Güvenliği Kapsamında konularına ve bölgelerine uygun şekilde hayatta kalma kursları düzenlemekteyiz. Referanslarımız arasıda Vodafone, ETC Telekomünikasyon, NRC Atık Toplama Hizmetleri ve Siemens Gamesa gibi firmalar bulunmaktadır.


KURS ŞEKLİ

KURUMLA BİRLİKTE PLÂNLANLANIR.

Kurslar çalışma şartlarınıza göre planlanmakla birlikte zorunlu sınıf içi teorik dersler ve arazi uygulamaları yapılarak, kendi çalışma giyim ve donanımınız ile birlikte gerçekleştirilir.

SINIF DERSLERİ: En az 1 gün, gün başına toplam 8 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

Sınıf ders süresi (gün ve saat) ve kurs konuları çalışma alanlarınızın bulunduğu ortam ve mevsime göre belirlenmekle birlikte Temel Hayatta Kalma konuları mutlaka verilir.

ARAZİ UYGULAMASI: En az 1 gün, gün başına toplam 8 saat süreli veya gece barınmalı uygulama eğitimidir.

Personel yoğunluğunuza göre bizim belirleyeceğimiz bölgeye ve sizin bulunduğunuz bölgelerde gerçekleştirilir. Yine içeriğe göre uygulama konuları ve süresi belirlenir.
  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."