DOĞADA YAPILAN YÜRÜYÜŞLER TREKKING & HIKING KİTABI

Bu kitap, doğaya ilk çıkışınıza yardımcı olacak ve doğada daha uzun mesafelere ulaşmanız için gerekli hayati bilgileri içermektedir. Doğada hayatta kalabilmenin ve emniyet içerisinde var olabilmenin ilk koşulunun doğaya uygun hazırlanmak, önce içinde yürümek ve bunun için de hayati önem taşıyan ilk ve elzem bilgileri kazandırmayı amaçlıyor.

Yazarın Notu:

Doğa Yürüyüşleri (Trekking ve Hiking) incelikli ve özel faaliyetlerdir, değeri ve ölçüsü sportif, disiplin, bilgi, detay, genişlik bakımından tartışmasız en üst seviyededir, kapsamları çok geniştir. Uzun süre deneyim sahibi olmadıkça görünmeyen ve fark edilmeyen birçok özelliği saklarlar içlerinde.

Özellikle de trekking, birçok disiplini bünyesinde barındırır. Hedef gözetmez, geniş bir menzile sahiptir, her türlü coğrafyada, her türlü mevsimde, her türlü iklimde yapılabilir. Başta coğrafya, hayatta kalma, dağcılık, navigasyon, bushcraft, woodcraft, fitness, beslenme, meteoroloji, sosyoloji, psikoloji, liderlik, izcilik, hatta askerlik ve denizcilik bilgilerini dahi içerir.

İşte bu kadar geniştir.

İlk kitabımın yıllar önce birçok kişiyi doğa yürüyüşlerine başlattığını, birçok grup ve kulüpte ders kitabı olarak kullanıldığını duyduğumda mutlu olmuştum.

Daha sonra birçok kitaba ve teze kaynak olduğunu gördüğümde de yılların birikiminin doğruluğunu ve yerini bulduğunu fark edip, huzur doldum.

Tüm bunların sadece giriş, başlangıç, temel düzeyde sunduğum 200 sayfa ile gerçekleşmesine hayret etmiştim.

Şimdi 538 sayfa.

Faydalı olmasını diliyorum.

Oğlum Rüzgâr'a ithaf ettim, ama sizlerin olsun dedim. Artık sizin. Benden bu kadar.

Sevgi ve Saygılarımla

Kutsal Zafer Şahin
Ağustos 2020


KİTABIN ÖZELLİKLERİ:

2'nci basım
1'nci hamur
Renkli
538 sayfa
13,5 cm X 21 cm
Gülnar Yayınları
ISBN:9786257681100

SATIN ALMAK İÇİN »