DENİZDE HAYATTA KALMA KURSU

Denizde hayatta kalma mücadelesine girmek en zor ve en ölümcül durumlardan birisidir. Özellikle psikolojik ve fiziksel stres hayatta kalma mücadelesini tehdit eder. Fırtına, kabaran deniz, belirsiz bir yöne gitmek, susuzluk, tuzlu suda geçirilen acılı saatler, Köpekbalığı gibi tehlikeler ölümle kalım arasındaki etkenlerdir.

Denizde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Gemi, tekne batması sırasında ve sonrasında; özellikle denizin ortasında açıkta kalma durumlarından korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.


KURS ŞEKLİ

2 GÜN SINIF + 2 GÜN DENİZ

SINIF DERSLERİ: 2 gün, toplam 12 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

* Ormanlık Bölgelerde Hayatta Kalma Kursuna veya Temel Hayatta Kalma Seminerine katılanlar için sınıf dersi 1 gündür.

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, açık denizde psikolojik ve fiziksel stres, hava ve deniz olaylarıyla mücadele, yön tayini ve yönü koruyabilme, köpekbalığı saldırısında hareket tarzı, su elde etme, yiyecek elde etme, yaşam çemberi, hipotermia, dehidrasyon gibi konular işlenip, mücadele yöntemleri sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

ARAZİ UYGULAMASI: 2 gün, toplam 32 saat süreli, denizde bot içinde geçen uygulama eğitimidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler denizde bot içinde ve dışında uygulanır. Denizden çıktıktan sonra karada hayatı devam ettirme çalışmaları da yapılır.
  • ÖNEMLİ !

    "Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez."