HAKKIMDA


Doğa ve Macera Sporcusu

1991 yılından bu yana serbest paraşütçülük, yamaç paraşütçülüğü, doğa yürüyüşleri, dağcılık ve hayatta kalma sporculuk ve macera hayatı amatör ve profesyonel olarak devam etmektedir.

Eğitmen

İlk eğitmenlik hayatına 1998 yılında yamaç paraşütü eğitmeni olarak başlamıştır. Daha sonra Pusula Doğa ve Macera Sporları'nı ve Haka Hayatta Kalma Okulu'nu kurmuş ve burada devam ettirmektedir.

Doğa Yürüyüşü Rehberi

1998 yılında ilk defa Fotografevi'nde başladığı doğa yürüyüşleri rehberliği hayatına kendi kurduğu firmasında özel rehberlik hizmetleri vererek uzman ve profesyonel düzeyde devam etmektedir.

Fotoğrafçı ve Yazar

1993 senesinde aldığı fotoğrafçılık eğitimini bir süre katalog fotoğrafçısı ve aktivite fotoğrafçısı olarak çalışarak değerlendirmiş, sonra sonlandırmıştır. Birçok mecrada spor konulu yazılar yazmış ve sonra ilk kitabını çıkartmıştır.


TAM BİYOGRAFİM »

ÇALIŞMALARIM


Verdiğim Eğitimler
ve Hizmetler

Yamaç paraşütçülüğü, doğa yürüyüşü, kampçılık, navigasyon, hayatta kalma konularında eğitimler ve seminerler, okullarda ve kulüplerde öğretmenlik, kurum ve kuruluşlara da branş ve konularımda profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyorum.

Daha fazlası...

Yazılarım ve Kitaplarım

1998'den bu yana dergiler, internet siteleri gibi mecralarda doğa sporları konularında makalelerim yayınlandı. Yazdığım ilk kitap 2010 yılında basılan ve ilk Türkçe doğa yürüyüşü eğitim kitabı olan "Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking & Hiking" dir.

Daha fazlası...

Hayatta Kalma Okulum

2001 yılında Pusula Doğa Sporları'nı kurduktan sonra, hayatta kalma eğitimlerini daha profesyonel bir şekilde ve özel bir çatı altında devam ettirmek için 2003 yılında Türkiye'nin ilk sivil hayatta kalma okulu HAKA'yı kurdum.

Daha fazlası...

Televizyon Programlarım

Uzman TV, İz TV, TRT Çocuk, TRT Türk, Yaban TV gibi kanallarda ve TRT Radyo 1, Yaşam Radyo gibi radyo kanallarında birkaç programa konu ve konuk olarak çağrıldım; birkaç televizyon programına da özel danışmanlık ve eğitim hizmeti verdim. Halen danışmanlık yaptığım televizyon programları bulunmaktadır.

Daha fazlası...

FOTOĞRAFLARIM

"Fotoğraflar en iyi ve en etkili referanslardır." - Kutsal Zafer Şahin (1995)


Samanlı Dağlarında Keşif

Samanlı Dağları içerisinde sıklıkla keşif yürüyüşü yaparım.-2015

SUSHM'de Skydive Festivalinde

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde 4000 feette seyir ederken - 2019

Büyük Kumulda Çöl Yürüyüşü

Kurak Bölgeler Hayatta Kalma Kursu sırasında - 2010


FOTOĞRAF ALBÜMÜM »

BLOG BÖLÜMÜM

Blogum üç bölümden oluşmaktadır, "anılarım", "makalelerim" ve "faydalı bilgiler.


Muhteşem Bir İrade ve Azim Yolculuğu

Tarih: 05 Temmuz 2008

3008


Yaşları 14 -15 olan görme engelli beş istekli ve azimli çocuk ile idealist üç öğretmenin gerçekleştirdiği muhteşem bir yürüyüşün hikâyesidir bu. Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu'nda...

Yazının devamı ›

Ben Maceraperest Biri Değilim...

Tarih: 10 Ağustos 2010

1300


Her insanın hayatı macera doludur. Kimi tehlikeli, kimi keyifli, kimi hepsi içinde olarak. Asla maceraperest bir yaşama meraklı değilim. Hatta şehir hayatımda beni tanıyanların bir kısmı benim evcil bir adam oluşum ile...

Yazının devamı ›

Gökyüzü Dalışım

Tarih: 22 Ocak 2011

2201


Atlayış yapmak için uçağa yaklaştığın ve bindiğin anda yavaş yavaş tatlı bir heyecan ve sevinç kaplar içini, uçak ilerlemeye başladığında derin bir nefes alırsın ister istemez, kalbinde heyecanlanmaya başlar bu sırada.

Yazının devamı ›

MAKALELERİM »     ANILARIM »     FAYDALI BİLGİLER »

İLETİŞİM

E-Posta adresim veya iletişim formu aracılığı ile benimle iletişime geçebilirsiniz.


Pusula Doğa Sporları ve Haka Hayatta Kalma Okulu

0 530 225 50 28

mesaj@kutsalzafersahin.com

Instagram: Kutsal Zafer Şahin »


Dikkat! Web sitemin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması durumunda hukuki yollar ile kanuni işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi benim taklidim yapar.
Your message has been sent. Thank you!