Bushcraft Atölyesi

Kurs Süresi

Arazi Uygulaması: 1 gün

Kurs Ücreti
100 TL (KDV hariç)

Bu Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler


1. Bıçak
2. Çakı
3. Askeri matara (altında aş kabı olmalı)
4. Küçük sırt çantası
5. Panço
6. Kafa feneri
7. Düdük
8. Ayağınızda yürüyüşe uygun bot olmak koşuluyla, mevsim şartlarına uygun istediğiniz kıyafetle gelebilirsiniz.

Bushcraft Atölyesi

business templates

Günübirlik atölye çalışması. Sadece ilkel teknik ve uygulamaları kullanarak, çalılardan, ağaçlardan, taşlardan aletler yaparak; vahşi yaşamda hayatta kalma çabaları için gerekli emniyet, konfor, davranışların ve becerilerin öğrenilip kazanıldığı bir atölye çalışma programıdır.

Survival ile Bushcraft isimleri ve içerikleri arasındaki farklar öğrenilir. Yaklaşımları incelenir.
Yaz ve kış atölye çalışması olarak iki kısımda gerçekleştirilir.

Bush: Çalı, çalılık, fundalık.
Craft: Hüner, zanaat, el becerisi.

Bushcraft kelimesinin anlamına ve yaklaşımına birçok kişi farklı bakmaktadır. Doğadaki ağaç, taş gibi malzemelerden faydalanarak ilkel aletler yapmak ve yine doğadaki diğer tüm kaynakları kullanarak temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatta kalma mücadelesini devam ettirmek işidir.

Bushcraft her ne kadar biraz farklı bir yaklaşım olarak son yıllarda moda olsa da; genel hayatta kalma öğretilerinin içerisinde zaten bulunmaktadır. Bushcraft ile Survival aynı şey değildir. Tuzak yapmayı bilmeniz, ocak yapmayı bilmeniz, sapan yapmayı bilmeniz bir maharet olmakla birlikte; avladığınız hayvanları yiyebilmek, sabır gösterebilmek, tüm bilgilerinizi birleştirebilmek ve yılmamak asıl hayatta kalma kabiliyetidir.

Kurs İçeriği: Atölye çalışmamızda tabii kaynaklardan, yani doğadan elde ederek; ilkel tekniklerle ateş yakmayı, basit barınak yapmayı, suyunuzu elde etmeyi, tuzak kurmayı, bitkilerden faydalanmayı, malzeme üretmeyi temel düzeyde öğrenecek ve deneyimleyeceksiniz. Doğru bıçak kullanımını öğrenecek, kendi ekmeğinizi yoğuracak ve yaralarınızın ilacını kendiniz yapacaksınız.

Unutmayın! Bushcraft yöntemlerle kurduğunuz bir tuzakla yakaladığınız fareyi yiyemezseniz hayatta kalamazsınız.


Tavsiye Ettiğimiz Malzemelerin Fotoğrafları:


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates